1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Nápověda – Qvamp &#...
  4. Cenové nabídky
  5. Jak pracovat s cenovou nabídkou

Jak pracovat s cenovou nabídkou

Novou nabídku je možné vytvořit pouze z poptávky (když ji nemáte tak nabídku nevytvoříte). Musíte tedy do konkrétní poptávky přidat novou nabídku, s tím, že k jedné poptávce můžete udělat více nabídek a dokonce na více termínů. Informace, které máte vyplněné v poptávce se načtou automaticky do nabídky a uvidíte ji ve stavu Založená.

Nová nabídka

 

Jako první musíte určit v kolik má event začít. Pokud máte nastavený výchozí konec – nastaví se automaticky, vy ho ale ještě můžete přepsat. Dále vyberete prostor ve kterém se bude event konat. Buď máte nastavený počet hostů z poptávky nebo jej musíte vyplnit a můžete si počty hostů rozdělit do kategorií dle nastavení.

Nová nabídka 1

 

Poté nakonfigurujete Balíčky a položky.

Nová nabídka 2

 

A nakonec zvolíte Platební scénář.

Nová nabídka 3

 

Rozpracovanou nabídku si můžete uložit – zůstane ve stavu Založená a to znamená, že k ní zákazník ještě nemá přístup. Ve chvíli, kdy budete mít nabídku pro zákazníka připravenou jí můžete potvrdit. Pokud nemáte zapnutý schvalovací proces (tudíž jí nemusí nikdo další zkontrolovat a schválit), dostane jí už automaticky zákazník a to tak, že mu přijde email s odkazem. Vy uvidíte stav nabídky – Odeslaná. V tuto chvíli je možné nabídku upravovat, můžete tak učinit vy (upravíte cokoliv) nebo zákazník (ten může upravit pouze balíčky a položky). 

Součástí nabídky je také chat a to jak interní tak klientský. Najdete jej v části Komunikace. Hlavním úkolem komunikace je nahradit email a telefon.

Komunikace

Interní komunikace může sloužit nejen pro komunikaci mezi vámi a vašimi kolegy, ale zároveň i k vašim poznámkám.

Klientskou komunikaci má klient k dispozici v rámci online nabídky. Veškeré poznámky k nabídce tak může napsat do ní.

Ve chvíli kdy zákazník nabídku přijme mu přijde smlouva k eventu. Až dojde k jejímu podpisu, vytvoří se z nabídky automaticky event.

Přehled nabídek najdete v bočním menu – Cenové nabídky.